Kontaktujte nás

Načíst

Změny recyklačních poplatků

 

Jsme členem kolektivního systému REMA, jehož prostřednictvím  plníme své povinnosti v oblasti financování zpětného odběru, recyklace a likvidace elektrozařízení a osvětlovacích zařízení uvedených na trh.

 

Výběr příspěvku na likvidaci elektroodpadu je prováděn formou fakturace recyklačního poplatku. Tento poplatek je stanoven v ceníku provozovatele kolektivního systému. Od 1. ledna 2019 došlo k administrativním změnám a restrukturalizaci ceníků u všech těchto systémů.

V důsledku toho se výše příspěvku na recyklaci u jednotlivých systémů může lišit - námi účtované poplatky vycházejí z aktuálního ceníku REMA.

 

Aktuální ceník REMA ZDE

 

Podrobnější informace lze nalézt na stránkách Ministerstva životního prostředí ZDE, nebo přímo v příslušné legislativě (zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech, směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2012/19/EU o odpadních elektrických a elektronických zařízeních a vyhláška 352/2005 Sb. o nakládání s elektrozařízeními a elektro odpady, vše v aktuálním znění). 

 

Hlavní změny se týkají snížení počtu skupin elektrozařízení z 10 na 6 a rozšíření okruhu elektrozařízení spadajících do zpětného odběru (tzv. open scope).

 

 

 

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.